wybór opakowania c.d.   Leave a comment

W tym przypadku sprawa jest banalnie prosta. Potrzebujemy kartonu o ciekawym wzorze lub kartonu oklejonego papierem do pakowania. Wycinamy go w kształt podany na zdjęciu – wydłużony pasek z owalnie zakończonym brzegiem. Składamy w trzech miejscach dzięki czemu tworzy się trójkątny graniastosłup. Prezent umieszczamy wewnątrz np. przymocowując go do tylnej ścianki lub doklejamy wewnatrz pudełeczko/torebeczkę ponieważ brzegi pudełka zostają otwarte i podarunek może wypaść. Przewiązujemy zamknięci wstążką lub rafią.

Takie stylowe retro torebeczki  nie są trudne do wykonania jakby to mogło się zdawać na pierwszy rzut oka. Potrzebny nam szary papier lub karton oraz nieco papieru ozdobnego, kolorowych ścinków papieru, wydruków itp do dekoracji a także wstążki na uchwyty. Składamy szary papier jak na zdjęciu – do wewnątrz tak aby na środku powstało pudełeczko. Do brzegów mocujemy uchwyty i wzmacniamy miejsca ich przyczepu za pomocą pasków kartonu. Całość np. spinamy zszywaczem. Na końcu ozdabiamy frontalną część opakowania wedle własnego uznania.

A oto pomysł który sprawdzi się zarówno na święta jak i przy innych okazjach. Prosty i efektowny. Prosty, bo potrzebujemy jedynie szarego papieru. Do tego wystarczy wstążka, rafia lub kawałek sznurka oraz zasuszone (mogą być świeże, ale trwałe) rośliny. Owijamy papierem, przewiązujemy i za kokardę wtykamy ususzone ozdoby.

Na cukierki i nie tylko. Opakowanie przywodzące na myśl tradycyjne niemieckie ogromne tuby ze słodyczami, które dzieci idące do szkoły dostają pierwszego dnia. Tutaj w mini rozmiarze. Oczywiście pomieszczą nie tylko cukierki. Wystarczyprostokątny kawałek ładnego papieru. Zwijamy go ściśle w tubę i zszywaczem mocujemy ze sobą końce. Uzupełniamy podarkami i zamykamy trójkątnym rogiem za pomocą taśmy czy kleju. Na zamknięciu dodajemy ozodbnego motylka i pasek papieru z ładnie wykaligrafowanymi życzeniami.

Opakowanie wymagające nieco precyzji i geometrii. Zaczynamy od Rozrysowania całości na kartce w kratkę. Możemy posłużyć się szklanką czy miseczką do odrysowania lub cyrklem. Rysujemy dwa zachodzące na siebie okręgi. Łukowaty kształt, który powstał z miejscu przecięcia musimy dokładnie powtórzyć na wszystkich brzegach koła tak aby powstał gwiaździsty kształt. To będą nasze zgięcia. Odrysowujemy kształt na ładnym kartonie odciskając za pomocą ołówka linie zgięć. Ołówek zostawi przez szablon ślady po których łatwo będzie nam zginać boki. Postępujemy dalej jak na zdjęciu i ozdabiamy subtelną kokardką. Takie minimalistyczne pudełko pomieści słodycze, karty podarunkowe, biżuterię lub inne niewielkie podarunki. Ja trzymam w takich opakowaniach kapsułki  lenor.

Advertisements

Posted October 16, 2012 by precelcia2 in Uncategorized

Tagged with , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: