wybór opakowania   Leave a comment

Wybór prezentu bywa niekiedy trudnym zadaniem. Nawet jeśli obdarowywana osoba jest nam dobrze znana i wiemy, co lubi, nie zawsze okazuje się to takie proste. Godziny łażenia po sklepach czy przekopywania internetu w celu sprezentowania czegoś najbardziej odpowiedniego – wszystko po to, aby ktoś ucieszył się i zapamiętał na długo miły podarunek. Nie należy jednak zapominać, że dobrze dobrany prezent to połowa sukcesu – drugą połowę stanowi odpowiednie jego opakowanie. Nie wystarczy już zwykła torebka kupiona w biegu w pobliskim spożywczaku – tu też liczy się pomysł. Wykonanie opakowania mówi wiele o osobie, która obdarowuje – jak wiele czasu i energii poświęciła na prezent i jak ważna jest dla niej druga osoba.

Takie opakowania mogą przybierać dwie formy – albo jedynie estetyczną, nastawioną na efekt wizualny, albo estetyczną i praktyczną – czyli jednocześnie ładnie wyglądać, a po rozpakowaniu służyć np. jako pudełko na różne drobiazgi, proszek do prania lub płyny lenor. Osobiście preferuję drugą formę – to tak jakby dać dwa prezenty w jednym.

Skupmy się zatem na pierwszej kategorii. Oto kilka przykładowych pomysłów na opakowania znalezionych w sieci

Image

Opakowanie bardzo proste w swojej formie i niezwykle efektowne. W takiej wersji prezentuje się dość elegancko i z pewnością nada się na ozdobienie prezentu nawet na poważną okoliczność. Można eksperymentować w tym przypadku z kształtem czy kolorami w zależności od przedmiotu – bardziej wydłużone pomieści butelkę z winem a szersze inne, większe przedmioty. Z łatwością wykonasz je samodzielnie. Wystarczy skonstruować z szarego kartonu pudełko otwarte u góry. Boki na górze zginamy do środka. Całość przepasana została kartonem w innym kolorze, który zamyka się na papierowe guziczki.

Image

Urocza torebeczka w stylu retro pomieści wiele ciekawych podarunków. Wystarczy Ci ozdobny papier do pakowania, kartka papieru oraz ładna przewieszka, która dodatkowo ozdobi nasz prezent i wpiszesz na niej miłe życzenia. Wykonanie torebki prezentowej nie jest trudne – najlepiej przyjrzyj się gotowym torebkom ze sklepu. Możesz jedną rozłożyć i pozaginać papier według linii, które na niej zostały. To z pewnością ułatwi Ci sprawę.

Image

Tym razem w formie praktycznego pudełka, które w przyszłości może przydać się na trzymanie drobiazgów. Przyda się ładny papier o ciekawym wzorze i niezbyt gruby kolorowy karton. Wycinamy karton jak na zdjęciu i przyklejamy doń ozdobny papier. Odcinamy z brzegiem kartonu i składamy według podanych zgięć. Na dwóch górnych płatkach robimy nacięcia przez które przewleczemy wstążkę do zawiązania kokardki. Dodatkowo ozdabiamy wedle własnej inwencji.

Advertisements

Posted October 16, 2012 by precelcia2 in Uncategorized

Tagged with , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: