ciekawe prezenty   Leave a comment

Po zrobieniu listy przedświątecznych wydatków i zestawieniu wszystkich rachunków okazało się, że zostało Ci niewiele funduszy na zakupienie świątecznych prezentów i zakupy przez internet? Zachodzisz w głowę, gdzie dałoby się jeszcze oszczędzić lub skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Niepotrzebnie, wystarczy przecież, że zrobisz prezenty samodzielnie. Te mogą dorównywać jakością zakupionym prezentom, lecz z pewnością będą miały większą wartość – sentymentalną. Osoba obdarowana takim prezentem będzie mieć świadomość włożonego weń serca i pracy i z pewnością będzie Ci wdzięczna. Zastanów się najpierw czego dana osoba może potrzebować i co jesteś w stanie wykonać w domu.

Możliwości jest cały ocean, możesz więc przebierać do woli w gotowych pomysłach, które z łatwością odnajdziesz w sieci. Nie muszą to być wcale tradycyjne i dość kiczowate ramki i tym podobne. Może to być przerobiony ciuch, ręcznie robiona biżuteria, drobiazg do domu i tak dalej, i tak dalej, co tylko jesteś w stanie zrobić.

stylowi.pl

Coś dla fanów słodyczy – wystarczy, że kilka opakowań czekoladowych dropsów zapakujesz w oryginalny sposób, aby ten tani prezent całkowicie odmienił swoje oblicze i pozytywnie zaskoczył osobę, którą obdarowujemy. W tym przypadku wsypano cukierki do szklanych butelek, które zamknięto kapslem. Ciekawe retro etykiety i pudełeczko w takim samym klimacie i prezent gotowy.

Innym ciekawym pomysłem będą oryginalne zakładki do książek dla miłośników literatury. Z pewnością docenią ten gest. Na zdjęciu wyżej zabawna zakładka wykonana z kartonu oraz modeliny. Do kartonowej części zakładki, która ukryta będzie w książce doklejamy nóżki. Wykonujemy je z modeliny lub masy termoutwardzalnej. Aby bez problemy przykleić je później do kartonika zrób nacięcie w poprzek górnej części – włożysz tam kartonik i wpuścisz klej. Gotujemy lub pieczemy w piekarniku wedle instrukcji na opakowaniu. Kiedy będą utwardzone malujemy je farbami akrylowymi. Po wyschnięciu sklejamy z kartonową częscią zakładki mocnym klejem i pozostawiamy do wyschnięcia.

stylowi.pl

Równie ciekawa, lecz dużo prostsza idea na zakładki do książek. Komplet zakładek w kształcie piórek o różnych deseniach to świetny drobiazg do sprezentowania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: