coraz bliżej święta…   Leave a comment

… pora pomyśleć o świątecznych prezentach. Aby nie zostać ze świątecznymi zakupami na ostatnią chwilę zaplanujmy je już teraz. Będziemy mieć wiele czasu aby przemyśleć nasze wybory i wybrać odpowiednie prezenty dla rodziny i przyjaciół. Zawczasu warto pomyśleć także o odpowiednim zapakowaniu prezentów. Mimo, że opakowanie wyląduje w koszu, odpowiednia oprawa prezentów spotęguje świąteczny klimat i doda uroku nawet najskromniejszej choince. Oto kilka sposobów jak tanio i ładnie opakować świąteczne prezenty:

Image

stylowi.pl

Aby opakować prezenty jak na zdjęciu powyżej wystarczy Ci jedynie biały papier (może być zwykła kartka) oraz drobiazgi znalezione pod ręką – kawałek sznurka, pasek płótna, koralik, kwiatek, tasiemka, tkanina. Dzięki takim drobiazgom stworzysz piękną kokardę, która ozdobi prezent. Potnij tkaniny na paski, przepleć ze sznurkiem i obwiąż. Zawiąż kokardę i doklej różne drobiazgi – zasuszone kwiaty czy gałązki. Prosto i z klasą.

Image

stylowi.pl

Sposób na to jak upiec dwie pieczenie na jednym rożnie – pozbyć się starego, niepotrzebnego śpiewnika z nutami i zapakować podarunek. Pudełko owiń papierem nutowym i przewiąż złotą tasiemką. Dodaj ciekawą ozdobę na środku kokardy – na przykład ozdobny złoty guzik. Nie tylko dla fanów muzyki.

Image

stylowi.pl

Szary papier, konopny sznurek i dary natury wystarczą by wyczarować piękne opakowanie, duzo piekniejsze niż po farbie do włosów (http://www.bdsklep.pl/loreal-loreal-excellence-creme-swietlisty-ciemny-braz-4-03-krem-koloryzujacy,id-40168). Obłóż prezent szarym papierem, przewiąż sznurkiem i doklej gałązkę iglaka oraz szyszkę. Jedna chwila i gotowe.

Image

stylowi.pl

Po raz kolejny w roli głównej szary papier. Tutaj w połączeniu z kolorowym papierem i barwnymi drobiazgami. Potnij kolorowe kartki w paski, wytnij groszki, litery, świąteczne motywy takie jak ostrokrzew, choinka, bombki itp. Przyklejaj dowolnie tworząc mini kolaże, odrębne dla każdej osoby. Twórcza zabawa na grudniowy wieczór.

Image

stylowi.pl

Niczym przesyłka z Laponii prosto od świętego Mikołaja. Potrzebujesz jedynie szarego papieru pocztowego sznurka i nieco znaczków pocztowych oraz pocztowych naklejek. Możesz je kupić na poczcie, lecz najtaniej będzie oderwać je od starych kopert lub wydrukować z internetu. Takie znaczki przyklejaj na opakowany papierem prezent i przewiązuj sznurkiem. Teraz zostaje już jedynie dostarczyć je pod choinkę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: