walentynkowe upominki   Leave a comment

Wielkimi krokami zbliża się ulubione święto zakochanych czyli oczywiście Walentynki. W skelpach roi się od słodyczy, kartek pocztowych, pluszaków i wielu innych niezbyt przydatnych bibelotów – wszystko w kształcie serca, w serca, z napisami “I love you” i tak dalej, i tak dalej. Wszyscy dobrze wiemy o co chodzi i jak mało pomysłowe i tandetne jest obdarowanie ukochanej osoby takim kupionym naprędce prezentem. Jak zwykle w takich sytuacjach najlepiej zdać się na własne umiejętności. Aby ucieszyć ukochanego lub ukochaną zróbmy prezent własnoręcznie. Możliwości jest wiele, nie musimy być wcale specjalnie utalentowani by zrobić miły upominek. Wystarczy ciekawy pomysł i trochę serca włożonego w cierpliwe wykonanie prezentu.

Image

źródło: zszywka.pl

Dajmy na to taki prosty ale jakże uroczy prezent. Najważniejsze, że wykonany zupełnie samodzielnie, a nie kupiony, gdy robiliśmy zakupy przez internet. Zwykłe pudełko wypełnione mnóstwem serduszek różnej wielkości a może sprawić tyle radości. Wyślij takie pudełko pocztą, lub podrzuć pod drzwiami, by miec pewnosć, że dotrze na czas. Może to być także koperta wypełniona dziesiatkami małych serduszek które wysypią się przy otworzeniu.

Image

źródło: stylowi.pl

Ze zwykłej talii kart wykonasz ciekawą mini-książeczkę, którą zatytułujesz “52 rzeczy, które w Tobie kocham” lub podobnie. Karty należy przedziurkować i spiąć razem a na środku kazdej z nich nakleić karteczkę z jedną cechą ukochanej osoby, którą sobie cenimy. Bardzo słodkie i miłe.

Image

źródło: stylowi.pl

Nieco bardziej pracochłononna idea dla cierpliwych. Z kartonu wycinami kilka jednakowych kształtów stykacjących się ze sobą kwadratów tworzących siatkę pudełka. Sklejamy ze sobą jedno na drugim w miejscach środkowych kwadratów. Resztę boków ozdabiamy ciekawymi wierszykami, zdjęciami i czym tam jeszcze przyjdzie nam głowy – jak na zdjęciu powyżej. Na koniec tworzymy przykrywkę, skałdamy boki razem, przykrywamy i opakowujemy jak prezent.

To tylko kilka prostych przykładów na wykonanie prezentu od serca. Może to być ozdobiony ręcznie album ze wspólnymi zdjęciami lub zrobiony z nich kolaż, historyjka obrazkowa, pokaz slajdów z ciekawymi komentarzami. Pomyśl nad własnoręcznie ozdobionym kubkiem przypominającym o uczuciu jakim darzysz drugą osobę, z którego będzie pić kawę czy herbatę codziennie rano. A może wystarczy miły gest? Pyszne śniadanie do łóżka lub kolacja przy świecach, prezerwatywy (http://www.bdsklep.pl/antykoncepcja,548), rum (http://www.bdsklep.pl/rum,856). Rusz głową i działaj!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: